AWHW-200-34RT10
DigiKey Part Number
123-AWHW-200-34RT10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AWHW-200-34RT10
Description
DIN 41651 HEADER MALE THR 34PIN
Detailed Description
Connector Header Through Hole 34 position 0.079" (2.00mm)
Category
Fastening Type
Latch Lock/Eject Hooks, Short
Mfr
Contact Length - Mating
0.146" (3.70mm)
Series
Contact Length - Post
0.118" (3.00mm)
Packaging
Tube
Insulation Height
0.669" (17.00mm)
Insulation Material
Polyamide (PA9T), Nylon 9T, Glass Filled
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current Rating (Amps)
2A