AFFC-100-08-076-11
DigiKey Part Number
AE11352-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFFC-100-08-076-11
Description
CABLE FFC/FPC 8POS 1MM 3"
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 3.000" (76.20mm)
Category
Pitch
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Assmann WSW Components
Length
3.000" (76.20mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.138" (3.50mm)