ACOV-SUB-25MB33
DigiKey Part Number
AE11527-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACOV-SUB-25MB33
Description
CONN BACKSHELL 25POS 45DEG SHLD
Detailed Description
25 Position Two Piece Backshell Connector Silver 45° Shielded
EDA/CAD Models
ACOV-SUB-25MB33 Models
Category
Cable Exit
45°
Primary Material
Metal
Material
Zinc
Plating
Nickel
Hardware
Assembly Hardware, Cable Clamp, Grommets
Features
Mating Screws 4-40
Compatible D-Sub Size
25pos and HD44pos