ACOV-SUB-25MB32
DigiKey Part Number
AE11523-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACOV-SUB-25MB32
Description
CONN BACKSHELL 25POS 180DEG SHLD
Detailed Description
25 Position Two Piece Backshell Connector Silver 180° Shielded
EDA/CAD Models
ACOV-SUB-25MB32 Models
Category
Cable Exit
180°
Primary Material
Metal
Material
Zinc
Plating
Nickel
Hardware
Assembly Hardware, Cable Clamp, Grommets
Features
Mating Screws M2.5
Compatible D-Sub Size
25pos and HD44pos