Image for A-QM32AT2.5-1 is not available
A-QM32AT2.5-1
DigiKey Part Number
123-A-QM32AT2.5-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A-QM32AT2.5-1
Description
CONN DIN HDR 32POS
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 Position Din Connector Header, Male Pins Gold Through Hole
Category
Level, Class
1
Manufacturer
Assmann WSW Components
Mounting Type
Through Hole
Series
Termination
Solder
Packaging
Tray
Features
Polarizing Key
Part Status
Active
Contact Finish
Gold
Connector Type
Header, Male Pins
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Number of Positions
32
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Number of Positions Loaded
All
Current Rating (Amps)
2A
Pitch
0.100" (2.54mm)