DA-QFN28-4X4P40
DigiKey Part Number
4695-DA-QFN28-4X4P40-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DA-QFN28-4X4P40
Description
QFN28 DIP ADAPTER 4MM X 4MM P0.5
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
SMD to DIP QFN 28 0.100" (2.54mm) FR4 Epoxy Glass
Category
Number of Positions
28
Manufacturer
Artekit Labs
Pitch
0.100" (2.54mm)
Packaging
Bulk
Board Thickness
0.016" (0.40mm)
Part Status
Active
Material
FR4 Epoxy Glass
Proto Board Type
SMD to DIP
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)