RM4X20MM 2701
DigiKey Part Number
335-1159-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RM4X20MM 2701
Description
MACH SCREW PAN PHILLIPS M4X0.7
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
M4x0.7 Pan Head Machine Screw Phillips Drive Stainless Steel
Category
Features
Self Sealing
Manufacturer
APM Hexseal
Thread Size
M4x0.7
Series
Head Diameter
0.342" (8.69mm)
Packaging
Bag
Head Height
0.120" (3.05mm)
Part Status
Active
Length - Below Head
0.787" (20.00mm)
Type
Machine Screw
Length - Overall
0.907" (23.05mm)