E10SY24A
DigiKey Part Number
679-2942-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E10SY24A
Description
BASED LED E10 YELLOW
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lamp Replacement Yellow Miniature Screw (E10) 24V 0.394" Dia x 0.994" H (10.00mm x 25.25mm)
Category
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
24V
Manufacturer
APEM Inc.
Base Type
Miniature Screw (E10)
Packaging
Bag
Color
Yellow
Part Status
Active
Millicandela Rating
630mcd
Can Replace Lamps
Multiple Miniature Screw Lamps
Configuration
Single
Size / Dimension
0.394" Dia x 0.994" H (10.00mm x 25.25mm)