ATMV24VPN200V10MA2
DigiKey Part Number
4022-ATMV24VPN200V10MA2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATMV24VPN200V10MA2
Description
Mini Isolated 2W DC-DC Converter
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 200V -200V 10mA, 10mA 18V - 36V Input
Category
Current - Output (Max)
10mA, 10mA
Mfr
Power (Watts)
4 W
Packaging
Tray
Voltage - Isolation
1.5 kV
Part Status
Active
Applications
ITE (Commercial)
Type
Isolated Module
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Number of Outputs
2
Efficiency
74%
Voltage - Input (Min)
18V
Mounting Type
Through Hole
Voltage - Input (Max)
36V
Package / Case
5-DIP Module
Voltage - Output 1
Size / Dimension
2.00" L x 1.00" W x 0.41" H (50.8mm x 25.4mm x 10.5mm)