ATE1-127-12A
DigiKey Part Number
4022-ATE1-127-12A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATE1-127-12A
Description
DTMAX 65C 15.4V 12A 95W 40*40*3.
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
TEC (Thermoelectric Cooler) 95.0W @ 68°C 12 A 68°C
Category
Delta Tmax @ Th
65°C @ 68°C
Manufacturer
Analog Technologies, Inc.
Height
3.20mm
Series
Number of Stages
1
Packaging
Bag
Current - Max
12 A
Part Status
Active
Voltage - Max
15.4 V
Type
TEC (Thermoelectric Cooler)
Operating Temperature
68°C
Size / Dimension
Square - 40.00mm L x 40.00mm W
Features
Lead Wires
Qmax @ Th
95.0W @ 68°C