AHV24VN1KV2MAW
DigiKey Part Number
4022-AHV24VN1KV2MAW-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AHV24VN1KV2MAW
Description
HV 24V TO -1KV 2W DC-DC CONVERTE
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Enclosed DC DC Converter 1 Output 0 ~ -1000V 2mA 25V Input
Category
Voltage - Output 1
0 ~ -1000V
Manufacturer
Analog Technologies
Current - Output (Max)
2mA
Packaging
Box
Power (Watts)
2W
Part Status
Active
Applications
ITE (Commercial)
Type
Enclosed
Efficiency
70%
Voltage - Input (Min)
23V
Operating Temperature
-10°C ~ 55°C
Voltage - Input (Max)
25V
Mounting Type
Chassis Mount
Number of Outputs
1
Size / Dimension
4.11" L x 2.36" W x 1.10" H (104.4mm x 59.9mm x 27.9mm)