LTC6905CS5-133#TRPBF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Analog Devices Inc.
In Stock: 274
Datasheet
Parametric Equivalent
Analog Devices Inc.
In Stock: 369
Datasheet
In Stock: 0
Oscillator, Silicon IC 133MHz TSOT-23-5
LTC6905CS5-133#TRPBF
DigiKey Part Number
LTC6905CS5-133#TRPBF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LTC6905CS5-133#TRPBF
Description
IC OSC SILICON 133MHZ SOT-23-5
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
LTC6905CS5-133#TRPBF Models
Category
Current - Supply
10 mA
Manufacturer
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Part Status
Active
Supplier Device Package
TSOT-23-5
Type
Oscillator, Silicon
Mounting Type
Surface Mount
Frequency
133MHz
Base Product Number
Voltage - Supply
2.7V ~ 5.5V