LT6200CS6-5#TRPBF
DigiKey Part Number
505-LT6200CS6-5#TRPBFTR-ND - Tape & Reel (TR)
505-LT6200CS6-5#TRPBFCT-ND - Cut Tape (CT)
505-LT6200CS6-5#TRPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LT6200CS6-5#TRPBF
Description
IC BUFFER 1 CIRCUIT TSOT23-6
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Buffer Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail TSOT-23-6
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LT6200CS6-5#TRPBF Models
Category
Voltage - Input Offset
2.5 mV
Mfr
Current - Supply
20mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Output / Channel
90 mA
Part Status
Active
Voltage - Supply Span (Min)
2.5 V
Amplifier Type
Voltage - Supply Span (Max)
12.6 V
Number of Circuits
1
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Output Type
Rail-to-Rail
Mounting Type
Surface Mount
Slew Rate
250V/µs
Package / Case
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Gain Bandwidth Product
800 MHz