ADSP-BF532SBBC400 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Analog Devices Inc.
In Stock: 26
Datasheet
Fixed Point Digital Signal Processor (DSP) 400MHz 160-CSPBGA (12x12)
ADSP-BF532SBBC400
DigiKey Part Number
ADSP-BF532SBBC400-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADSP-BF532SBBC400
Description
IC DSP CTLR 16B 400MHZ 160CSBGA
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ADSP-BF532SBBC400 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
On-Chip RAM
84kB
Manufacturer
Analog Devices Inc.
Voltage - I/O
3.30V
Series
Voltage - Core
1.20V
Packaging
Tray
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Type
Fixed Point
Package / Case
160-LFBGA, CSPBGA
Interface
SPI, SSP, UART
Supplier Device Package
160-CSPBGA (12x12)
Clock Rate
400MHz