GW P9LR34.PM-M4MF-XX53-1-45-G5-R18-RU is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
ams-OSRAM USA INC.
In Stock: 0
Datasheet
MFR Recommended
ams-OSRAM USA INC.
In Stock: 3.049
Datasheet
Image for GW P9LR34.PM-M4MF-XX53-1-45-G5-R18-RU is not available
GW P9LR34.PM-M4MF-XX53-1-45-G5-R18-RU
DigiKey Part Number
475-GWP9LR34.PM-M4MF-XX53-1-45-G5-R18-RU-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED DURIS S8 COOL WHT 5000K 2020
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting DURIS® S 8 White, Cool 5000K 22V 45mA 120° 2020 (5050 Metric)
Category
Lumens/Watt @ Current - Test
247 lm/W
Mfr
CRI (Color Rendering Index)
70
Series
Current - Max
200mA
Packaging
Bulk
Viewing Angle
120°
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Color
Package / Case
2020 (5050 Metric)
CCT (K)
5000K
Supplier Device Package
2020
Flux @ 25°C, Current - Test
245lm (210lm ~ 280lm)
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Current - Test
45mA
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
22V
Thermal Resistance of Package
1.5°C/W