GW CSSRM3.PM-M9N3-A939-1-700-R33 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
ams-OSRAM USA INC.
In Stock: 2.990
Datasheet
LED Lighting OSLON® Square White, Warm 2500K 2.8V 700mA 120° 1212 (3030 Metric)
ams OSRAM Outdoor and Industrial Lighting Solutions
GW CSSRM3.PM-M9N3-A939-1-700-R33
DigiKey Part Number
475-GWCSSRM3.PM-M9N3-A939-1-700-R33TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED OSLON SQUARE WHITE SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
CRI (Color Rendering Index)
70
Mfr
Current - Max
1.8A
Packaging
Tape & Reel (TR)
CCT (K)
2500K
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Flux @ 85°C, Current - Test
285lm (260lm ~ 310lm)
Height - Seated (Max)
0.085" (2.16mm)
Current - Test
700mA
Thermal Resistance of Package
1.8°C/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.8V