GW CSSRM2.PM-NPNR-XX52-1-700-R18
DigiKey Part Number
475-GWCSSRM2.PM-NPNR-XX52-1-700-R18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED OSLON SQ COOL WHT 5700K 2SMD
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting OSLON® Square White, Cool 5700K 2.8V 700mA 120° 1212 (3030 Metric)
Category
Lumens/Watt @ Current - Test
163 lm/W
Mfr
CRI (Color Rendering Index)
70
Series
Current - Max
1.8A
Packaging
Bulk
CCT (K)
5700K
Supplier Device Package
SMD
Flux @ 85°C, Current - Test
320lm (280lm ~ 359lm)
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current - Test
700mA
Height - Seated (Max)
0.088" (2.24mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.8V
Thermal Resistance of Package
2.1°C/W