GW CSSRM1.CC-MRMU-5C7E-1-700-R18
DigiKey Part Number
475-GWCSSRM1.CC-MRMU-5C7E-1-700-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
OSLON SQUARE 6500K
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting OSLON® Square White, Cool 6500K 2.8V 700mA 120° 1212 (3030 Metric)
Category
Lumens/Watt @ Current - Test
125 lm/W
Mfr
CRI (Color Rendering Index)
90
Series
Current - Max
1.8A
Packaging
Tape & Reel (TR)
Viewing Angle
120°
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Color
Package / Case
1212 (3030 Metric)
CCT (K)
6500K
Supplier Device Package
SMD
Flux @ 85°C, Current - Test
245lm (210lm ~ 280lm)
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current - Test
700mA
Height - Seated (Max)
0.077" (1.95mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.8V
Thermal Resistance of Package
2.1°C/W