BLP15M9S30Z
DigiKey Part Number
1603-BLP15M9S30ZTR-ND - Tape & Reel (TR)
1603-BLP15M9S30ZCT-ND - Cut Tape (CT)
1603-BLP15M9S30ZDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLP15M9S30Z
Description
RF MOSFET LDMOS 32V SOT1482-1
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 32 V 200 mA 2GHz 19.3dB 30W SOT-1482-1
Category
Current Rating (Amps)
1.4µA
Manufacturer
Ampleon USA Inc.
Current - Test
200 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power - Output
30W
Part Status
Active
Voltage - Rated
65 V
Technology
LDMOS
Mounting Type
Surface Mount
Configuration
N-Channel
Package / Case
SOT-1482-1
Frequency
2GHz
Supplier Device Package
SOT-1482-1
Gain
19.3dB
Base Product Number
Voltage - Test
32 V