ST0643-00-N02-A
DigiKey Part Number
115-ST0643-00-N02-ATR-ND - Tape & Reel (TR)
115-ST0643-00-N02-ACT-ND - Cut Tape (CT)
115-ST0643-00-N02-ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ST0643-00-N02-A
Description
RF ANTENNA EMBEDDED LORA CHIP 91
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA LoRa, LPWAN, Sigfox Chip Surface Mount
Category
Antenna Type
Chip
Manufacturer
Amphenol RF
Number of Bands
1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Return Loss
-10dB
Part Status
Active
Gain
1.8dBi
RF Family/Standard
General ISM, Lora
Power - Max
1 W
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type
Surface Mount
Frequency (Center/Band)
917MHz
Height (Max)
0.020" (0.50mm)
Frequency Range
915MHz ~ 919MHz