Image for 4220.03-355-T0 is not available
4220.03-355-T0
DigiKey Part Number
2496-4220.03-355-T0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4220.03-355-T0
Description
3 DBD HD OMNI ANTENNA, 340-370 M
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA General Purpose Whip, Straight 7/16-DIN Female Bracket Mount
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Amphenol Procom
VSWR
1.5
Packaging
Bulk
Gain
5.2dBi
Part Status
Active
Power - Max
300 W
RF Family/Standard
General ISM
Termination
7/16-DIN Female
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Ingress Protection
IP56
Frequency (Center/Band)
355MHz
Mounting Type
Bracket Mount
Frequency Range
340MHz ~ 370MHz
Height (Max)
62.992" (1600.00mm)