SDD44S100TG is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 28
In Stock: 16
Image for SDD44S100TG is not available
SDD44S100TG
DigiKey Part Number
4306-SDD44S100TG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDD44S100TG
Description
SDD44S100TG
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
44 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
22-30 AWG
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Termination
Crimp
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C