ODD104F5R6000 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for ODD104F5R6000 is not available
ODD104F5R6000
DigiKey Part Number
4306-ODD104F5R6000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ODD104F5R6000
Description
ODD104F5R6000
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
104 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C