ODD104F100E30 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for ODD104F100E30 is not available
ODD104F100E30
DigiKey Part Number
4306-ODD104F100E30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ODD104F100E30
Description
ODD104F100E30
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
104 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
22-30 AWG
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Termination
Crimp
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C