HDC25M2000S/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25M2000S/AA is not available
HDC25M2000S/AA
DigiKey Part Number
4306-HDC25M2000S/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25M2000S/AA
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
Flash
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
20 AWG
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C