Image for GMCT20F0GPCLB is not available
GMCT20F0GPCLB
DigiKey Part Number
4306-GMCT20F0GPCLB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMCT20F0GPCLB
Description
GMCT20F0GPCLB
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position Housing for Female Contacts Connector Gray Free Hanging (In-Line) Backplane
Category
Number of Positions
20
Manufacturer
Amphenol Positronic
Pitch
0.150" (3.81mm)