DD78M4R70T0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 19
Image for DD78M4R70T0 is not available
DD78M4R70T0
DigiKey Part Number
4306-DD78M4R70T0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78M4R70T0
Description
DD78M4R70T0
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C