DD78M10HTZ is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78M10HTZ is not available
DD78M10HTZ
DigiKey Part Number
4306-DD78M10HTZ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78M10HTZ
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
22-30 AWG
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Termination
Crimp
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C