DD78M100EX is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 25
Image for DD78M100EX is not available
DD78M100EX
DigiKey Part Number
4306-DD78M100EX-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78M100EX
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
22-30 AWG
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Termination
Crimp
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C