DD26S1S00S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26S1S00S is not available
DD26S1S00S
DigiKey Part Number
4306-DD26S1S00S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26S1S00S
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C