DD26S100ES-50 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26S100ES-50 is not available
DD26S100ES-50
DigiKey Part Number
4306-DD26S100ES-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26S100ES-50
Description
DD26S100ES-50
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C