DD15M2S50T2Z is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD15M2S50T2Z is not available
DD15M2S50T2Z
DigiKey Part Number
4306-DD15M2S50T2Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15M2S50T2Z
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C