Image for GCB3106F325SNB is not available
GCB3106F325SNB
DigiKey Part Number
623-GCB3106F325SNB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCB3106F325SNB
Description
PLUG, CRIMP, 2 CONTACTS
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp
Category
Shell Material
Aluminum Alloy
Mfr
Shell Finish
Olive Drab Cadmium
Series
Contact Finish - Mating
Silver
Packaging
Bag
Color
Olive Drab
Part Status
Active
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Connector Type
Features
Coupling Nut
Number of Positions
2
Shielding
Shell Size - Insert
32-5
Voltage Rating
50V
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Cable Opening
1.280" (32.50mm)
Termination
Crimp
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C