Image for A850491127W is not available
A850491127W
DigiKey Part Number
623-A850491127W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A850491127W
Description
CONN BACKSHELL W/CLMP SZ18 27
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Olive Drab Connector Backshell, Cable Clamp 18, 27
Category
Primary Material
Metal
Manufacturer
Amphenol PCD
Material
Aluminum Alloy
Series
Plating
Cadmium
Packaging
Bag
Shielding
Unshielded
Part Status
Active
Color
Olive Drab
Type
Backshell, Cable Clamp
Features
Clamp Screws
Cable Opening
0.500" ~ 0.750" (12.70mm ~ 19.05mm)
Ingress Protection
Environment Resistant
Diameter - Outside
1.220" (30.99mm)