LVE-45-300-R-01-10-S
DigiKey Part Number
1817-1056-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LVE-45-300-R-01-10-S
Description
SENSOR LINEAR 304.8MM CONNECTOR
EDA/CAD Models
LVE-45-300-R-01-10-S Models
Category
Output
0 V ~ 10 V
Linearity
±0.15%
Voltage - Supply
12V ~ 30V
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C
Linear Range
0 ~ 304.80mm (0 ~ 12.00")