LVE-45-250-R-01-10-S
DigiKey Part Number
1817-1055-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LVE-45-250-R-01-10-S
Description
SENSOR LINEAR 254MM CONNECTOR
EDA/CAD Models
LVE-45-250-R-01-10-S Models
Category
Output
0 V ~ 10 V
Linearity
±0.15%
Voltage - Supply
12V ~ 30V
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C
Linear Range
0 ~ 254.00mm (0 ~ 10.00")