TX32ED-12010S-26.000-X-R
DigiKey Part Number
3997-TX32ED-12010S-26.000-X-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
3997-TX32ED-12010S-26.000-X-RCT-ND - Cut Tape (CT)
3997-TX32ED-12010S-26.000-X-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TX32ED-12010S-26.000-X-R
Description
TCXO 26MHZ 1.2V CLPSNW SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 1.2V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TX32ED-12010S-26.000-X-R Models
Category
Output
Clipped Sine Wave
Mfr
Voltage - Supply
1.2V
Series
Frequency Stability
±1ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
2.5mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)