TX32-33015S-32.000-R
DigiKey Part Number
3997-TX32-33015S-32.000-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
3997-TX32-33015S-32.000-RCT-ND - Cut Tape (CT)
3997-TX32-33015S-32.000-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TX32-33015S-32.000-R
Description
XTAL OSC TCXO 32.0000MHZ SNWV
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TX32-33015S-32.000-R Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±1.5ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
2.5mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)