S73305T-36.000-X-15-R
DigiKey Part Number
2754-S73305T-36.000-X-15-R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S73305T-36.000-X-15-R
Description
XTAL OSC XO 36.0000MHZ HCMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
36 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
S73305T-36.000-X-15-R Models
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
12mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)