S733025T-75.000-15-R
DigiKey Part Number
2754-S733025T-75.000-15-R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S733025T-75.000-15-R
Description
XTAL OSC XO 75.0000MHZ HCMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
75 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S733025T-75.000-15-R Models
Category
Output
HCMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
25mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)