S53305-125.000-X-R
DigiKey Part Number
3997-S53305-125.000-X-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
3997-S53305-125.000-X-RCT-ND - Cut Tape (CT)
3997-S53305-125.000-X-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S53305-125.000-X-R
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
125 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
S53305-125.000-X-R Models
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
40mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)