S51805T-10.000-X-R
DigiKey Part Number
2754-S51805T-10.000-X-R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S51805T-10.000-X-R
Description
XTAL OSC XO 10.0000MHZ HCMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
S51805T-10.000-X-R Models
Voltage - Supply
1.8V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
5mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)