S518025T-50.000-R
DigiKey Part Number
2754-S518025T-50.000-R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S518025T-50.000-R
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ HCMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
50 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
S518025T-50.000-R Models
Voltage - Supply
1.8V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
15mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)