S3A3305-156.250-P-X2-R
DigiKey Part Number
3997-S3A3305-156.250-P-X2-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
3997-S3A3305-156.250-P-X2-RCT-ND - Cut Tape (CT)
3997-S3A3305-156.250-P-X2-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S3A3305-156.250-P-X2-R
Description
OSC 156.25 MHz LVPECL 3.3V
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S3A3305-156.250-P-X2-R Models
Category
Output
LVPECL
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
70mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)