S333025T-40.000-X-R
DigiKey Part Number
2754-S333025T-40.000-X-R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S333025T-40.000-X-R
Description
XTAL OSC XO 40.0000MHZ HCMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
40 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
S333025T-40.000-X-R Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
20mA
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)