S325025T-12.288-R
DigiKey Part Number
2754-S325025T-12.288-R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S325025T-12.288-R
Description
XTAL OSC XO 12.2888MHZ HCMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
12.288 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 2.5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S325025T-12.288-R Models
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
8mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-VDFN (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)