S31805T-24.576-X-R
DigiKey Part Number
2754-S31805T-24.576-X-R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S31805T-24.576-X-R
Description
XTAL OSC XO 24.5760MHZ HCMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
24.576 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
S31805T-24.576-X-R Models
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
6mA
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)