S312030-50.000-X-R
DigiKey Part Number
2754-S312030-50.000-X-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S312030-50.000-X-R
Description
XO 3225 HCMOS 50MHz 1.2V
Customer Reference
Detailed Description
50 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 1.2V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Output
HCMOS
Mfr
Voltage - Supply
1.2V
Series
Frequency Stability
±30ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
3.5mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)