S233025T-32.000-R
DigiKey Part Number
2754-S233025T-32.000-R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S233025T-32.000-R
Description
XTAL OSC XO 32.0000MHZ HCMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
S233025T-32.000-R Models
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
20mA
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)