S22505T-30.000-X-R
DigiKey Part Number
2754-S22505T-30.000-X-R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S22505T-30.000-X-R
Description
XTAL OSC XO 30.0000MHZ HCMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
30 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 2.5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
S22505T-30.000-X-R Models
Voltage - Supply
2.5V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
8mA
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)